دانستنی ها

چرا چرم؟

چرا واقعا باید چرم را انتخاب کنیم؟

چرا چرم؟

با سلام خدمت دوستان عزیز.امروز قصد داریم درباره چرم و اینکه آیا محصولات چرمی ارزش خرید دارند یا خیر،صحبت کنیم.این سوال ممکن است برای افرادی که میخواهند محصول چرم (کیف،کفش و…) بخرند ابتدا بوجود بیاید که آیا به اندازه قیمت کیفیت دارد و یا اینکه چرا اینقدر هزینه کنیم وقتی میتونیم محصولات مشابه(چرم صنعتی،پلاستیکی و ..)خریداری کنیم.پس پیشنهاد میکنم حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

همچنین مطالعه کنید :

تاریخچه چرم

با چرم طبیعی سلامتی شما در خطر نیست

در محصولات چرم مصنوعی و صنعتی به خاطر اینکه قیمت مناسبی دارند در تولید آنها احتیاط و وسواسی کمتری به کار میرود و اولویت هم ارزانیست.از این رو مواد استفاده شده در آنها مصنوعی(مواد نفتی) میباشد.پس این محصولات به دلیل نامرغوب بودن مواد اولیه به سلامت شما آسیب خواهند زد. در حالیکه محصولات چرمی واقعا هنری هستند ساخته دست بشر و کاملا طبیعی.

    همچنین مطالعه کنید

    آشنایی با انواع چرم های طبیعی و            مصنوعی و راه های شناخت آن ها

   

   محصولات چرم واقعا بصرفه و ارزانتر هستند

اگر یک کفش چرم مصنوعی خریداری کنید میانگین بین ۷ یا ۸ ماه طول عمر خواهد داشت در حالیکه شما یک کفش چرم طبیعی خریداری کنید و حتی مراقب های لازم را هم نداشته باشد میانگین بین ۳ تا ۵ سال براحتی میتوانید از آن استفاده کنید.بماند اگر مراقبت داشته باشید و هزینه کنید بیش از ۱۰ سال میتوانید از آن استفاده کنید.حال خودتان هر زمانیکه که محصول چرم مصنوعی مشاهده کردید قضاوت کنید و از این دیدگاه به محصول نگاه کنید.

البته محصولات چرمی انواع مختلفی دارد و کیفیت و مقاومت های آن ها با هم فرق میکند. در کفش های چرمی معمولا از چرم های گاوی استفاده میشود.

چرم نفس میکشد

چرم طبیعی در واقع همان موجودات مختلف مانند گاو،گوسفند،کروکدیل و… میباشد و همانطور که میدانید پوست خاصیت تنفس پذیری دارد.این خاصیت کمک میکند هوا بین کالاهای چرمی رد و بدل شود و با این ویژگی سلامت جسم هم تضمین میشود.این ویژگی برگ برنده محصولات چرمی میباشد که محصولات چرم مصنوعی این قابلیت را ندارند و نخواهند داشت.

همچنین مشاهده کنید:

محصولات چرمی مردانه 

 خداحافظی با بوی بد

البته این مورد بیشتر در کفش ها مشاهده میشود ولی موضوع مهمیست که باید حتما به آن اشاره کنیم.تصور کنید که کفش جدید خریداری کرده اید و بعد از یک روز کاری به خانه برمیگردید یا به میهمانی ها میروید.وقتی کفش خود را در میاورید با بوی بد جورابتان مواجه میشوید و شما را اذیت میکند.چون چرم مصنوعی یا دیگر مواد بی کیفیت خاصیت تنفس پذیری ندارندو مانند این می ماند که پای خود را داخل نایلون نگه داشتید و محکم بستید تا عرق کند.این مورد در محصولات چرمی دیده نمیشود البته بصورت عادی.

ما به کسانیکه حتی کفش چرم مصنوعی استفاده میکنند پیشنهاد میدهیم که میتوانید کفی های طبی روی چرم تهیه کنید تا کمی مشکلتان در این مورد برطرف شود.

کمی تعریف دیگر…

وقتی صحبت از دوام چندین ساله چرم میکنیم این مورد را هم اضافه کنیم که چرم هیچوقت از مد نمی افتد همیشه زیبا و ترزشمند است.حتی چرم دوستان معتقدند که هر چه از چرم بیش تر استفاده کنید زیبا تر میشود.اگر یک محصول چرمی دارید که چندین سال است که از آن استفاده میکنید آیا میدانستید که براحتی میتوانید آن را رنگ کنید تا به محصولی جید تبدیل شود.بله درست متوجه شدید اکثر محصولات چرمی رنگ روشن را به رنگ های تیره تر تبدیل کنید.

چرم کالایی بسیار شیک است .استفاده از چرم طبیعی در البسه و لوازم جانبی،همواره مورد توجه افراد شیک پوش و با سلیقه بوده و درجه ای از حسن نظر و مرتبه ی بالای اجتماعی را القا میدهد.

مشاهده کنید:

محصولات چرم زنانه

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.